SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2003.07

:: cennik ogłoszeń

Domki z drewna

Substancja mieszkaniowa w naszej Spółdzielni nabiera wieku dojrzałego, jednak wśród mieszkańców naszych zasobów niemałą grupę stanowią ludzie młodzi ze swoimi pociechami. Z myślą o tych najmłodszych i wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych mieszkańców (co miało odzwierciedlenie w składanych przez nich wnioskach na zebraniach grup członkowskich) zaczęliśmy sukcesywnie wymieniać stare urządzenia zabawowe na nowe. Akcję tą rozpoczęliśmy w zeszłym roku. Na placach zabaw (Sowińskiego 5a, Graniczna 53 - 57, Graniczna 49, Sikorskiego 24 - 30, Sikorskiego 38 - 42, Sowińskiego 15, Sowińskiego 9 - 11) pojawiły się nowe huśtawki. Konstrukcja tych huśtawek wykonana jest z odpowiednio klejonego i impregnowanego drewna oraz elementów stalowych. Siedziska huśtawek są zróżnicowane: dla maluszków - koszykowe, dla starszych dzieci standardowe ze sztywnym oparciem. Z naszych obserwacji wynika, że nowe huśtawki cieszą się dużym powodzeniem.

W obecnym roku pojawiły się na placach zabaw (w ramach zaplanowanej na bieżący rok kwoty) inne urządzenie zabawowe. Po zdemontowaniu dwudziestoletnich konstrukcji metalowych na placach zabaw Sikorskiego 24 - 30 i 38 - 42 pojawiły się kolorowe zestawy zabawowe typu "MARTYNKA" (z domkami, wieżyczkami, mostkami).


Martynka

Dodatkowo (w miarę jak pozwalała na to powierzchnia placu z uwzględnieniem stref bezpieczeństwa każdego urządzenia zabawowego) zainstalowano inne elementy takie jak: huśtawki na sprężynie tzw. "KIWAKI" bądź drabinki poziome.

Na placu zabaw Graniczna 53 - 57 po zdemontowaniu zjeżdżalni (która znalazła swoje nowe miejsce w okolicy budynku Sowińskiego 15) pojawił się bardzo kolorowy zestaw zabawowy typu KLAUDIA.


Klaudia

Z uwagi na specyficzną geometrię tego placu mając na względzie wspomniane wyżej strefy bezpieczeństwa danego urządzenia zabawowego doposażono go w huśtawkę ważkę, dwa KIWAKI oraz drabinkę poziomą.

W bardzo urokliwym zakątku, lecz o niewielkiej powierzchni tj. przy ulicy Granicznej 49 swoje miejsce znalazły dwa KIWAKI.

Na części centralnego placu zabaw - przy ulicy Sowińskiego 5a ustawiono 2 KIWAKI oraz huśtawkę WAŻKĘ. Zarówno zestawy zabawowe, jak i huśtawki czy drabinki wykonane są z odpowiednio impregnowanego drewna, sklejki wodoodpornej oraz elementów metalowych malowanych proszkowo.

Na większych placach zabaw pojawiły się stosowne Regulaminy, gdyż mimo, że na zamontowane urządzenia wydane są stosowne certyfikaty, nasi milusińscy winni prawidłowo korzystać z urządzeń zabawowych najlepiej pod troskliwą opieką rodziców.

Dbajmy zatem wspólnie o te nowe place zabaw tak aby długo służyły naszym najmłodszym, rozwijały w nich poczucie estetyki, wyzwalały wyobraźnię i dostarczały dużo uciechy i radości.

Ze swej strony zapewniamy, że jeśli na następny rok znajdą się odpowiednie fundusze będziemy dalej akcję kontynuować, tak aby wszystkie miejsca przeznaczone do zabawy i odpoczynku dla najmłodszych wyglądały kolorowo, były atrakcyjne i bezpieczne.

Kto jest Wykonawcą "DOMKÓW Z DREWNA"? - odczytacie to z "MARTYNKI" lub "KLAUDI".


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 35122 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg