SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2003.10

:: cennik ogłoszeń

Kradzież prądu

W trakcie przeprowadzonych w bieżącym roku przeglądów, które miały na celu sprawdzenie stanu technicznego instalacji elektrycznej, stwierdzono wiele nieprawidłowości.

Nieprawidłowości te polegają na tym, że instalacja elektryczna zasilająca mieszkania (stwierdzono wiele takich przypadków) jest podłączona bezpośrednio do obwodów administracyjnych z pominięciem liczników. Podłączenia te wykonywane są z puszek rozgałęźnych bądź bezpośrednio z opraw oświetleniowych lub innych miejsc.

Chyba nie musimy nikomu wyjaśniać, że jest to po prostu kradzież prądu i obciążanie wszystkich lokatorów danej klatki kosztami cudzego poboru energii elektrycznej. Oprócz tego, złodzieje prądu nie dosyć, że narażają wszystkich lokatorów na dodatkowe koszty, to jeszcze narażają wszystkich na ogromne niebezpieczeństwo powstania pożaru, gdyż podłączenia te są wykonywane najczęściej tzw. sposobem „gospodarczym”, przez osoby nie tylko nie posiadające wymaganych uprawnień, ale bez podstawowej wiedzy z dziedziny elektryki, nie mówiąc już o odrobinie wyobraźni - podłączenia wykonane przewodami telefonicznymi świadczą o naprawdę wysokim poziomie ignorancji osoby, która to wykonała.

Dlatego też wszystkie nieprawidłowości podobnego rodzaju będą likwidowane przez służby techniczne Spółdzielni.


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 35160 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg