SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2004.04

:: cennik ogłoszeń

Nasze bezpieczeństwo

Często nie zdajemy sobie sprawy, w jak wielkiej mierze nasze bezpieczeństwo zależy od nas samych. Ulegając modzie, własnej wygodzie czy też wpływom sąsiadów często zupełnie nieświadomie postępujemy wbrew przepisom i narażamy siebie i innych na różne zagrożenia. Dzisiaj znowu parę słów o zagrożeniach pożarowych.

Z niepokojem obserwujemy, że w naszych budynkach w korytarzach lokatorskich nadal znajdują się meble, sprzęty i inne przedmioty, a przecież już wielokrotnie informowaliśmy i prosiliśmy mieszkańców o ich uprzątnięcie i pozostawienie korytarzy wolnymi od wszelkich przeszkód. Wymagają tego przepisy p.poż. i nasze bezpieczeństwo.

Zaobserwowaliśmy również, że w korytarzach i klatkach pojawiły się drzwi wejściowe do mieszkań otwierane na zewnątrz, tj. na korytarz lub klatkę, które stanowią drogi ewakuacyjne. Takie drzwi niestety trzeba będzie likwidować jako niezgodne z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 12.04.2002r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, w którym w § 242 ust. 4 czytamy, iż "skrzydła drzwi stanowiących wyjście na drogę ewakuacyjną nie mogą po ich całkowitym otwarciu zmniejszać wymaganej szerokości tej drogi."

Będąc zobowiązanymi do zapewnienia stanu zgodnego z obowiązującymi w zakresie ochrony p.pożarowej przepisami, ponownie przystępujemy do inwentaryzacji nieuprzątniętych korytarzy lokatorskich, zinwentaryzujemy również niezgodne z przepisami drzwi wejściowe do mieszkań, a następnie podejmiemy działania zmierzające do wyeliminowania nieprawidłowości.

Apelujemy o współpracę i pomoc w realizacji tych obowiązków.


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 35169 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg