SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2004.04

:: cennik ogłoszeń

"Na złość mamie..."

Wszyscy wiemy, co mówi dalej porzekadło. Ale jakie ma ono zastosowanie do życia w Spółdzielni? KTO, KOMU i DLACZEGO miałby robić na złość? Podamy kilka przykładów uporu sąsiadów, który utrudnia lub wręcz uniemożliwia funkcjonowanie innym.

Zaplanowana wymiana pionu wodnego, ogłoszenie na klatce, indywidualne powiadomienia. Wszyscy z mieszkań w danym pionie organizują urlopy, pomoc rodziny, by w określonym czasie mieszkanie było dostępne. Wszyscy, oprócz jednego - on założył, że nie wpuści ekipy do mieszkania, bo co go obchodzi jakaś rura wodna. Przecież to nie jego rura, tylko jakiejś "SPÓŁDZIELNI". Rozumowanie ze wszech miar mylne - przecież tą rurą płynie woda do mieszkań po to, by mieszkańcy mogli z niej korzystać. Ten "ktoś" jest przekonany, że robi na złość "SPÓŁDZIELNI". Niestety nie - tak naprawdę robi on na złość sobie i swoim sąsiadom! Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć? Niestety przypadków takich jest dużo, o wiele za dużo - nie pomagają przysłowiowe prośby i groźby pracowników Spółdzielni czy sąsiadów - uparty obraża się jeszcze bardziej.

Z tego miejsca APELUJEMY do wszystkich, którzy postanowili nie otwierać drzwi swego mieszkania przed ekipami, by zastanowili się nad słusznością swego postępowania. Wymiana zużytych elementów, takich jak: rury wodne, kanalizacyjne czy gazowe, wykonywanie wylewek balkonowych, naprawy instalacji CO itp. służy ICH dobru, podnosi wartość ICH majątku, gwarantuje ICH bezpieczeństwo.

Wszystkie konieczne remonty będą wykonane. Upór przedłuża ich realizację, dezorganizuje pracę, utrudnia życie innym mieszkańcom i podnosi koszty wykonania.

Zawsze, gdy odmawiamy udostępnienia mieszkania, pomyślmy, co byśmy czuli, gdyby nasz sąsiad tak nas potraktował!


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 1408 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg