SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2004.09

:: cennik ogłoszeń

Informacje z Klubu "Rezonans"


XXIII Złaz Rodzinny Mieszkańców

11 września 2004r. 78 osób z naszej Spółdzielni wyjechało dwoma autokarami na XXIII Regionalny Złaz Rodzinny Mieszkańców Osiedli Spółdzielczych z metą w Siamoszycach, na terenie pięknego ośrodka wypoczynkowego Huty "Zawiercie".

Przy słonecznej pogodzie, po przejściu wyznaczonej trasy (5,5 km) po Jurze Krakowsko-Wieluńskiej dotarliśmy do mety. Na miejscu na każdego "złazowicza" czekał gorący posiłek oraz drobny pamiątkowy upominek.

Organizatorzy imprezy zorganizowali wiele atrakcji i niespodzianek nie tylko dla dzieci, ale także i dla dorosłych. Każdy chętny mógł wziąć udział w różnych konkursach, za który był nagradzany drobnym upominkiem.

Najstarsi i najmłodsi uczestnicy otrzymali specjalne wyróżnienia za udział w Złazie.

O godzinie 17:00 wszyscy uczestnicy wyruszyli autokarami w drogę powrotną.

Tych wszystkich, którzy nie mogli uczestniczyć w tegorocznym Złazie serdecznie zapraszamy za rok. Zapewniamy świetną zabawę i rozrywkę.


Sekcje i zajęcia sportowe

Informujemy, iż Klub "Rezonans" po wakacyjnej przerwie prowadzi nabór do końca września do następujących sekcji:

 • sekcja plastyczna dla dzieci - śr. i pt. godz. 16:00;
 • zespół wokalno-taneczny dla dzieci - pn. godz. 17:00;
 • lekcje gry na instrumentach:
  • gitara - czwartek godz. 16:00,
  • pianino - trwa nabór,
  • keyboard - czwartek godz.16:00;
 • kursy języka angielskiego metodą Callana dla wszystkich grup wiekowych - zebranie organizacyjne 7.X.br. o godz. 17:30 w Klubie "Rezonans";
 • sekcja modelarska pn., wt., czw. - 16:00 (Sikorskiego 44)
 • klub seniora - pn. i pt. godz. 16:00;
 • sekcja szachowa - trwa nabór.

Ponadto od 15 września ruszają zajęcia sportowe:

 • siłownia - codziennie od godz. 16:00 do 20:00,
 • callanetics - wt. i czw. godz. 19:00,
 • aerobic - wt. i czw. godz. 16:30 i 18:10,
 • gimnastyka zdrowotna - pn. i pt. godz. 18:00,
 • tai-chi - trwa nabór,
 • yoga - środa godz. 17:00.

Zapisy przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godz. od 10:00 do 18:00, tel. 256 40 20.


Modelarnia

Pracownia Politechniczna "Ikar" mieszcząca się przy ul. Sikorskiego 44 zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia w poniedziałki, wtorki i czwartki w godz. od 16:00 do godz. 20:00.

Pracownia jest doskonale wyposażona w sprzęt politechniczny, co pozwala pod okiem fachowców rozwijać pasje modelarskie oraz konstruktorskie.

Jest to także idealna sekcja dla majsterkowiczów niezależnie od wieku. Uczestnicy zajęć biorą udział w lokalnych zawodach modelarskich.


Półkolonie letnie

W ramach działalności opiekuńczo-kulturalnej w okresie od 28 czerwca do 9 lipca 2004r. Klub "Rezonans" Spółdzielni Mieszkaniowej im. I. J. Paderewskiego przy ul. Sowińskiego 5a zorganizował półkolonie letnie dla dzieci w wieku szkolnym.

W półkoloniach wzięło udział łącznie 54 uczestników, w tym 8 dzieci z rodzin ubogich, których pobyt na półkoloniach został sfinansowany przez: Spółdzielnię Mieszkaniową im. I. J. Paderewskiego w Katowicach, MOPS w Katowicach, Szkołę Podstawową Nr12 w Katowicach, TKKF "Spartakus" w Katowicach.

Wyżywienie w postaci obiadów prowadzone było w stołówce Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Katowicach, a sfinansowane częściowo przez MOPS w Katowicach.

Półkolonie prowadzono w dwóch turnusach pięciodniowych w następujących terminach: I turnus od 28.06.04. do 2.07.04; II turnus od 5.07.04. do 9.07.04. Opiekę nad półkolonistami sprawowała wykwalifikowana kadra pedagogiczna.

Program półkolonii zapewniał dzieciom atrakcyjne spędzanie wakacji w mieście. Zorganizowano wyjazdy na basen MOSiR-u przy ul.Rolnej, gdzie prowadzona była nauka pływania dla dzieci oraz gry i zabawy rekreacyjne. Wstęp na basen oraz zajęcia sportowe na basenie były sponsorowane przez TKKF "Spartakus".

Dzieci zwiedziły także Ogród Zoologiczny, Skansen Etnograficzny, Ośrodek Harcerski w Wojewódzkim Parku Kultury i Wypoczynku w Chorzowie.

Uczestnicy półkolonii mieli okazję uczestniczyć w seansach zdrowotnych w Komnacie Solnej w Katowicach przy ul. Sienkiewicza. Pałac Młodzieży w Katowicach zaprosił uczestników naszych półkolonii na bezpłatne seanse filmowe, w czasie których przedstawiono filmy animowane pt. "Asterix kontra Cezar" oraz "Elcid".

W czasie trwania półkolonii przeprowadzono różnorodne konkursy m.in.: plastyczne, wokalne, sprawnościowe. Każdy uczestnik półkolonii brał udział w konkursie na najlepszego półkolonistę danego turnusu.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12 odbyły się Dni Sportu, w czasie których przeprowadzono turniejowe zawody sportowe.

Ciekawym wydarzeniem na zakończenie każdego z turnusów była wycieczka autokarowa do Sportowej Doliny w Bytomiu - Suchej Górze. Po przybyciu na miejsce opiekę programową nad dziećmi przejęła animatorka ośrodka .Po słodkim poczęstunku, rozpoczęły się zajęcia sportowe oraz różne konkursy na świeżym powietrzu. Wycieczka po skalistym terenie oraz pięknym lesie bukowym zmęczyła naszych uczestników i wzmogła apetyt na kiełbaskę z grilla, którą podano w ramach obiadu. Następnie rozdano drobne nagrody za aktywny udział w konkursach i zabawach rekreacyjnych. Przy pożegnaniu z miłymi gospodarzami ośrodka dzieci dostały lody i wafelki .


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 35139 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg