SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2005.02

:: cennik ogłoszeń

Nasi harcerze

XII Szczep Harcerski "Manowce" jest największym środowiskiem harcerskim w Katowicach, zrzesza około 130 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników oraz instruktorów z terenu Osiedla Paderewskiego i okolic. Swoje działania zgodnie z harcerską metodą kierujemy przede wszystkim do dzieci i młodzieży z naszego środowiska. XII Szczep Harcerski jako jedyny w Katowicach posiada jednostki organizacyjne we wszystkich pionach wiekowych: 2 gromady zuchowe (klasy 1-3), 2 drużyny harcerskie (klasy 4-6), drużynę starszoharcerska (gimnazjum) oraz drużynę wędrowniczą (liceum).

Kadrę szczepu stanowi 12 instruktorów w wieku od 18 do 34 lat. Są to uczniowie, studenci oraz osoby pracujące zawodowo. Instruktorzy szczepu posiadają ukończone kursy: kierowników placówek wypoczynku (mogą samodzielnie prowadzić obozy harcerskie), wychowawców kolonijnych, kwatermistrzowskie, kadry kształcącej I i II stopnia oraz drużynowych. Nasi instruktorzy pełnią także odpowiedzialne funkcje na szczeblu hufca i chorągwi. Wszyscy instruktorzy pracują społecznie, nie pobieramy żadnego wynagrodzenia za naszą pracę.

Działalność śródroczna:

Zbiórki - w ciągu roku szkolnego organizujemy cotygodniowe zbiórki dla wszystkich gromad i drużyn działających w szczepie (24 zbiórki w miesiącu, w sumie - około 240 zbiórek w ciągu roku).

Wyjścia - organizujemy także liczne wyjścia do kina, teatru, na basen, ściankę wspinaczkową .

Wyjazdowe formy pracy - oprócz zbiórek organizujemy także liczne biwaki, wycieczki, trekkingi. Miejscami najchętniej odwiedzanymi przez nas są oczywiście tereny położone najbliżej Katowic czyli Beskidy i Jura Krakowsko-Częstochowska.

Z harcerzami starszymi i wędrownikami wyjeżdżamy w Sudety, Tatry i Bieszczady. W ciągu roku szkolnego organizujemy około 15 weekendowych wyjazdów.

W sumie w ciągu roku szkolnego organizujemy ponad 2000 godzin zajęć dla zuchów, harcerzy, harcerzy starszych i wędrowników. Miesięcznie daje to ponad 200 godzin pracy społecznej.

Obozy stałe - nasz szczep od kilkunastu lat organizuje dla swoich członków samodzielne letnie obozy na harcerskich stanicach nad morzem, na Mazurach lub w innym atrakcyjnym turystycznie regionie Polski. W tej formie wakacyjnego wypoczynku corocznie bierze udział około 90 zuchów i harcerzy. Koszt trzytygodniowego obozu w 2004 roku wyniósł 800 zł. Niestety nie wszystkich rodziców jest stać na wysłanie dziecka na tą atrakcyjną formę wypoczynku.

Obozy wędrowne - co roku dla harcerzy starszych i wędrowników organizujemy także obóz wędrowny lub rejs jachtami po Mazurach.

Obozy i wyprawy zagraniczne - systematycznie od 1999 roku organizujemy także wyjazdy zagraniczne. Duże koszty takich wyjazdów uniemożliwiają co roku ich organizowanie.


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 1347 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg