SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::MODELARNIA

Pracownia modelarska "IKAR"

Spółdzielni Mieszkaniowej im. I. J. Paderewskiego w Katowicach


 
W październiku 2002 roku na jednym z kolejnych posiedzeń Rady Nadzorczej zapadła decyzja o wznowieniu działalności zlikwidowanej w roku 1990 modelarni IKAR. Wznowienie tej działalności w znaczny sposób wzbogaciło ofertę kulturalno-oświatową spółdzielczego Klubu "Rezonans".

Pracownia działa od 15-go maja 2003 r. przy Spółdzielni Mieszkaniowej im I.J. Paderewskiego i jest jedną z sekcji osiedlowego klubu "Rezonans". 

Pracownia jest dobrze wyposażona w narzędzia i maszyny. Do dyspozycji mamy między innymi: tokarkę, wiertarkę stołową, pilarkę tarczową, szlifierkę. Na zajęcia uczęszcza młodzież z Osiedla Paderewskiego oraz okolicznych dzielnic. Obecnie regularnie uczęszcza na zajęcia  średnio 10 osób (zapisanych 25). Modelarze z pracowni "Ikar" biorą czynny udział w zawodach i konkursach modelarskich niejednokrotnie odnosząc spore sukcesy. Jesteśmy również organizatorami konkursu modeli redukcyjnych a w listopadzie 2012r odbyła się już jego IX edycja.


Nasze modele

Zajmujemy się takimi działami modelarstwa jak:

-lotnicze

-szkutnicze

-redukcyjne

-samochodowe

-rakietowe

-makiety architektoniczne

-kolejnictwo

 

Naszą specjalizacją jest budowa modeli lotniczych napędzanych silnikami CO2 oraz lekkich modeli samolotów mieszanej konstrukcji balsowo – depronowej (depron - pianka polistyrenowa pod panele podłogowe) o napędzie elektrycznym.

Odnieśliśmy niemały sukces w budowie modeli poduszkowców. Mamy swoją sprawdzoną i nie zawodną konstrukcję.

 W dziedzinie modelarstwa redukcyjnego (modele plastikowe) możemy pochwalić się licznymi trofeami ponieważ ekipa "IKARA" bierze czynny udział w konkursach modelarskich, zajmując czołowe pozycje.

Zbudowane modele lotnicze oblatujemy na łące obok „Stawu Kajakowego”, modele poduszkowców i samochodów testujemy na płycie pomnika na Osiedlu Paderewskiego, łodzie na pobliskiej "Dolinie Trzech Stawów"

Dzięki uprzejmości dyrekcji SP nr 12 możemy w każdą sobotę o godz. 13.30 korzystać z sali gimnastycznej, gdzie latamy modelami halowymi i małymi śmigłowcami.

W 2010r modelarze z „IKARA” postanowili zbudować makietę kolejową z skali H0 – 1:87.


Pracownia - zlokalizowana w budynku przy ul. Sowińskiego 5A - czynna jest również w czasie wakacji, w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godzinach od 16:00 do 20:00. Czekamy na wszystkich, którzy interesują się modelarstwem lub lubią majsterkować. Zapraszamy!« wstecz
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 932 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg