SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2004.09

:: cennik ogłoszeń

Przeniesienie własności lokali - c.d.

Tak jak informowaliśmy w poprzednim biuletynie kończymy prace przygotowawcze do realizacji wniosków naszych członków zainteresowanych przeniesieniem własności lokali. Sprawdziliśmy czy dokonane wpisy nieruchomości do ksiąg wieczystych są prawidłowe i przystąpiliśmy do podejmowania projektów uchwał określających przedmiot odrębnej własności lokali w poszczególnych nieruchomościach. Zarząd podjął już projekt pierwszej uchwały dotyczącej nieruchomości przy ul. Paderewskiego, na której usytuowane są budynki Zespołu Domów Wielorodzinnych "Przystań". W następnej kolejności będą podejmowane projekty tych uchwał dotyczące nieruchomości usytuowanych przy ul. Sikorskiego, a następnie przy ul. Sowińskiego. W dalszym ciągu nie mamy zakończonej sprawy nabycia prawa wieczystego użytkowania części gruntów, na których usytuowane są budynki przy ul. Granicznej, zatem nie możemy przystąpić do określenia odrębnej własności położonych tam lokali.

Projekty uchwał będą sukcesywnie wykładane do wglądu tych osób, których dotyczą i którym zgodnie z przepisami Ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych przysługuje prawo żądania przeniesienia na nich własności poszczególnych lokali. O wyłożeniu projektów uchwał do wglądu, każdy członek, którego dana uchwała będzie dotyczyła, będzie powiadomiony pisemnie w terminie określonym ustawą.

Wszystkich członków, którzy będą otrzymywać pisemne zawiadomienia gorąco zapraszamy do zapoznania się z przedmiotowymi projektami uchwał i sprawdzenia zawartych w nich danych. Pozwoli to skorygować ewentualne pomyłki, a tym samym przygotować właściwą ostateczną treść uchwały, która będzie podstawą do spisywania aktów notarialnych przenoszących własność lokali.

Zarząd


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 35138 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg