SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze
bon

AKTUALNOŚCI:XIII Piknik Osób Niepełnosprawnych w Podlesicach. Zapraszamy osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami do udziału w Pikniku w dniu 13 czerwca 2015r. (sobota). Jak, co roku dla uczestników przygotowane zostaną: zajęcia rekreacyjne, występy grupowe i indywidualne na scenie, oprawa muzyczna, posiłek oraz drobne upominki. Odpłatność za udział 22,00 zł/osoba. Zapisy trwają do 26 maja br. Szczegółowe informacje w Klubie „Rezonans”.KONKURS PLASTYCZNY


Klub „Rezonans” zaprasza dzieci i młodzież w wieku od 5-15 lat do udziału w konkursie plastycznym pt. „Wymarzona podróż”. Prace przyjmowane są w Klubie od 2 marca do 20 kwietnia br. od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród laureatom planujemy na dzień 20 maja 2015r.

Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla mieszkańców zasobów naszej Spółdzielni.


Kliknij i pobierz Regulamin konkursu
ZAJĘCIA:

Sekcja modelarska  pon. śr. czw. pt. 16.00 – 20.00 (bezpłatne)

Zajęcia prowadzone są w Modelarni oraz w plenerze. W trakcie zajęć budowane są modele: lotnicze, swobodnie latające, RC (sterowanie radiem), szkutnicze, samochodowe i redukcyjne (plastikowe). Uczestnicy zajęć zajmują się również modelarstwem kolejowym oraz elektroniką i robotyką korzystając w projektowaniu modeli z programu komputerowego, wspomagającego projektowanie. Ponadto w każdą sobotę o godzinie 11.00 modelarze korzystają z sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 12, gdzie przeprowadzają próby modeli halowych.


Karate dla dzieci - poniedziałek i środa godz. 16.00 - 16.45

Sekcja szachowa wtorek 16.00 – 18.00 (bezpłatne)

Sekcja brydża środa 16.00 – 17.30 (bezpłatne)

Sekcja plastyczna dla dzieci śr. i pt. godz. 16.00 – 17.30

W trakcie zajęć plastycznych dzieci poznają tajniki profesjonalnego malarstwa i grafiki, rzeźby w glinie, malowania na szkle oraz innych technik z wykorzystaniem różnych materiałów (papier, sznurek, bibuła... itp.)


Warsztaty plastyczne dla dorosłych wtorek godz. 16.00 – 19.00

Zajęcia taneczno-ruchowe dla dzieci środa godz. 17.00 – 17.45 (dla dzieci od 4 lat) 

Zajęcia baletowe dla dzieci  wtorek godz. 16.20 i 17.05

Kurs tańca towarzyskiego dla dorosłych środa godz. 18.00 – 18.45

Gimnastka kształtująca sylwetkę wtorek i czwartek godz. 19.00 – 19.50                           

Aerobik/Zumba wtorek i czwartek godz. 18.10 – 19.00

Gimnastyka zdrowotna dla Seniorów (zmiana godzin i dni prowadzonych zajęć na) poniedziałek i piątek godz. 17.15 - 17.45

Pilates poniedziałek i piątek godz. 18.00 – 19.00

Joga czwartek godz. 16.25 – 17.55

 

Kurs komputerowy dla dorosłych poniedziałek godz. 16.00

Angielski dla dzieci poniedziałek, piątek od 15.15 do 17.45        

Angielski dla dorosłych piątek godz. 17.15

Szkoła muzyczna „CASIO” nauka gry na instrumentach:

pianino, keyboard – czwartek od godz.14.00

 

Spotkania Seniorów wtorek godz. 11.00 – 13.00 i czwartek 16.00 – 18.00

 

CO SIĘ DZIAŁO W KLUBIE:

 

22-23 listopada 2014r. miała miejsce XI edycja Konkursu Plastikowych Modeli Redukcyjnych o Puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej.

Konkurs Modeli to duże dwudniowe wydarzenie, cieszące się popularnością wśród modelarzy. Rozegrany został w dwóch kategoriach wiekowych: Junior oraz Senior. Do udziału w zawodach zgłosiło się 68 modelarzy z całego kraju wystawiając łącznie 255 modeli. O medale, puchary i nagrody specjalne rywalizowały modele: samolotów, śmigłowców, pojazdów pancernych, pojazdów cywilnych, okrętów, figurek i dioram. Zawody rozegrano w 33 kategoriach modeli. Wszystkie modele oceniane były pod kątem precyzji ich złożenia, dokładności malowania i odwzorowania śladów eksploatacji. Każdorazowo konkursowi towarzyszy wystawa zgłoszonych do rozgrywek modeli oraz giełda modelarska. Od lat w trakcie imprezy wystawiona zostaje Kronika, w której uczestnicy oraz odwiedzający konkurs wystawiają bardzo pochlebne opinie. Podobnie na modelarskim forum, gdzie otrzymaliśmy pozytywne wpisy min. za: dobrą organizację, świetną wystawę raz ilość wystawionych modeli, co świadczy o popularności naszej imprezy.

Tegoroczna edycja Konkursu była rekordowa pod względem ilości zwiedzających (ponad 400 osób) wystawę modeli i fotografii lotniczej.

Dodatkową atrakcją tegorocznej edycji konkursu była wystawa fotografii lotniczych cenionego w świecie fotografika - Sławomira „Hesji” Krajniewskiego, pomysłodawcy i prezesa Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych Air-Action. Wystawa „Odloty hesji 2”, którą mieliśmy przyjemność dla Państwa przygotować to tylko część z potężnej kolekcji autora. Zdjęcia powstawały w Bazach Polskich Sił Powietrznych oraz podczas pokazów lotniczych w Europie i USA. Zdjęcia perfekcyjnie oddały dynamikę i klimat towarzyszący pokazom lotniczym. Wystawa przyciągnęła tłumy odwiedzających, robiąc olbrzymie wrażenie na oglądających.  

 

Mikołaj 2014

Do Klubu „Rezonans” zawitał Mikołaj. Ten szczególny Gość oczekiwany był przez dzieci z niecierpliwością i zaciekawieniem. Kiedy się już pojawił został przywitany z wielką radością, brawami i uśmiechem, bo przecież na to wyjątkowe spotkanie dzieci czekały cały rok.

Mikołaj prowadził zabawę, rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania, a odpowiedzi nagradzał cukierkami. Dzieci miały również pytania do Mikołaja pytając, gdzie zostawił sanie, czy przyjechał z reniferami, kiedy spanie pierwszy śnieg…

Po otrzymaniu prezentów i zrobieniu wspólnych zdjęć zadowolone dzieci pożegnały Mikołaja, zapraszając na kolejne spotkanie już za rok obiecując, że będą grzeczne.

Każde z uczestniczących dzieci otrzymało słodki poczęstunek oraz soczek.

W tym roku w zabawie w trakcie dwóch spotkań 5 i 6 grudnia 2014r. uczestniczyło łącznie blisko 120 dzieci.

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca od godziny 16.00 – 18.00 organizowane są spotkania z cyklu „Projekt Szafa”. Akcja ma na celu zachęcenie uczestników do wyrobienia nawyku nie wyrzucania zbędnej odzieży, biżuterii, galanterii, zabawek, książek itp. W trakcie spotkań uczestnicy „pozbywają” się niepotrzebnych rzeczy, bądź nabywają nowe. Jak zwykle po spotkaniu rzeczy, które nie znajdują nowego właściciela trafiają do specjalnie przygotowanego kosza i przekazywane są osobom ubogim i potrzebującym.

 

W Klubie Rezonans utworzony jest stały punkt zbiórki rzeczy dla osób potrzebujących pomocy. Zabrane dary przekazywane są Zespołowi Charytatywnemu działającemu przy Parafii WMP.

 


« wstecz
Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 11430 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg