SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2004.12

:: cennik ogłoszeń

Informacje z Klubu "Rezonans"


Wydarzyło się

29 listopada w Klubie odbył się Wieczór Andrzejkowy zorganizowany dla naszych Pań z Klubu Seniora. Panie włączyły się w przygotowania i ułożyły bardzo interesujący program spotkania. Była więc pogawędka na temat staropolskich tradycji andrzejkowych, było lanie wosku, były gry i zabawy, konkursy z nagrodami i wreszcie atrakcyjne niespodzianki w formie kolorowych czapeczek przygotowanych przez jedną z Pań. Wieczór umilił słodki poczęstunek. Wielka radość sprawiło wszystkim przybycie wróżki, na której wizytę Panie Seniorki czekają co roku.

* * *

W dniach 20-21 listopada odbył się I Konkurs Plastikowych Modeli Redukcyjnych o Puchar Przewodniczącego Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej im. I. J. Paderewskiego w Katowicach. Celem konkursu była popularyzacja modelarstwa redukcyjnego plastikowego, a także chęć zwiększenia zainteresowania społeczeństwa lotnictwem, zarówno od strony technicznej, jak i jego historią.

Konkurs odbył się w Klubie "Rezonans" i miał charakter otwarty. Mogli w nim uczestniczyć zarówno modelarze indywidualni, jak i zrzeszeni w klubach i modelarniach oraz wszyscy chętni. W konkursie wzięło udział 48 modelarzy, w tym 31 seniorów wystawiających 95 modeli oraz 17 juniorów, którzy wystawili 41 modeli. Poza 136 modelami biorącymi udział w konkursie wystawione były także modele poza konkursem.

Za najlepsze modele w poszczególnych grupach wiekowych (junior, senior) i klasach przyznano 68 medali i dyplomów, w tym 24 medale złote, 24 srebrnych i 20 brązowych.

Wśród laureatów znalazły się osoby uczestniczące w zajęciach Modelarni działającej przy naszej Spółdzielni:

  • złoty medal - Kamil Klaczek za model czołgu Churchill,
  • srebrny medal - Sylwia Tuszkiewicz za model czołgu Tygrys I,
  • srebrny medal - Paweł Tuszkiewicz za model samolotu Messerschmitt 109,
  • brązowy medal - Piotr Bieżuński za dioramę "Powstanie Warszawskie".

* * *

Jak co roku z myślą o dzieciach z rodzin ubogich 7 grudnia została w Klubie zorganizowana impreza pod hasłem "Przyjdź do nas Święty Mikołaju". Dzięki hojności sponsorów z naszego osiedla dzieci mogły przeżyć radość spotkania ze św. Mikołajem, obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów i otrzymać paczkę świąteczną.

Tego samego dnia o godz. 17 miało jeszcze miejsce drugie spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z naszego osiedla. Tę imprezę również swoimi występami uświetnili aktorzy.

* * *

Sekcja plastyczna działająca w Klubie "Rezonans" może pochwalić się sukcesem. W Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Europejskiej Rodziny Przygody na Wodach Polskich Pełnych Urody", Magdalena Karge, lat 7 zdobyła I miejsce za swoje dwie prace. Uroczyste podsumowanie konkursu wraz z wręczeniem nagród odbyło się w Warszawie 6 listopada. Dla dzieci i opiekunów zorganizowano zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego. W sumie był to bardzo sympatyczny dzień, zarówno dla obdarowanych zwycięzców, jak i dumnych rodziców, nauczycieli i instruktorów.


Zapraszamy

20 grudnia o godzinie 16:00 serdecznie zapraszamy - szczególnie osoby samotne - na Wieczór Wigilijny. W ciepłej atmosferze spożyjemy kolację wigilijną, zaśpiewamy wspólnie kolędy, a całość umilą nam występy dzieci ze Szkoły Muzycznej Casio, które przedstawią "Jasełka". Uczestnicy wieczoru wigilijnego otrzymają paczki świąteczne.

Zgłoszenia przyjmujemy w Klubie, odpłatność za uczestnictwo wynosi 10 zł.

* * *

21 grudnia o godz. 17:00 w Klubie odbędą się "Jasełka" Wigilijne Szczepu Harcerskiego "Komandos".

* * *

Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkania Koła nr 2 Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, które odbywają się w każdy wtorek w Klubie "Rezonans" przy ul. Sowińskiego 5A w godzinach od 11:00 do 13:30.

* * *

Dzieci zapraszamy do udziału w półkoloniach zimowych organizowanych na terenie Klubu, w dwóch turnusach w dniach od 17.01.2005r. do 21.01.2005r. oraz od 24.01.2005r. do 28.01.2005r.

Program półkolonii zapewnia dzieciom każdego dnia atrakcyjne spędzanie czasu. Codziennie od poniedziałku do czwartku organizowane są wyjścia , np. na basen, do kina, na zajęcia sportowe do Szkoły Podstawowej nr 12, do Pałacu Młodzieży, na zajęcia AIKDO, do Rura Parku, natomiast w piątki odbędzie się wycieczka autokarowa. Każdego dnia po powrocie do Klubu dzieci będą brały udział w Konkursach z nagrodami, grach, zabawach rekreacyjnych. Przewidziany jest codziennie obiad dla uczestników. Zapewniamy fachową opiekę w godzinach od 8:00 do 16:00.


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 35166 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg