SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA IM. I. J. PADEREWSKIEGO W KATOWICACH
aktualności o spółdzielni eBOK remonty przetargi statut przepisy gazetka B.O.N. sala konf. rezonans formularze

::GAZETKA|2005.02

:: cennik ogłoszeń

Droższa woda

Na terenie gdzie wodę dostarcza Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Katowicach obowiązują od 1 lutego 2005 do 31 stycznia 2006 nowe ceny i stawki opłat oraz zasady ich stosowania.

Przy rozliczeniach za dostarczoną wodę dla wszystkich grup odbiorców usług obowiązuje taryfa dwuczłonowa składająca się z:

  • ceny - wyrażonej w zł za 1 metr sześcienny dostarczonej wody
  • stawki opłaty abonamentowej - niezależnej od ilości dostarczonej wody, płaconej za każdy miesiąc bez względu na rozmiary dokonanego poboru wody lub też jego całkowitego braku.

W rozliczeniach za odprowadzane ścieki ma zastosowanie dla wszystkich grup odbiorców taryfa jednoczłonowa składająca się z:

  • ceny - wyrażonej w złotych za 1 metr sześcienny odprowadzonych ścieków.

Dla gospodarstw domowych opłata za 1 metr sześcienny wody wynosi 4,14 zł z VAT + opłata abonamentowa (jest ona zmienna bo uzależniona od średnicy wodomierza głównego w budynku oraz podzielona na ilość lokali znajdujących się w danym budynku, a ponadto płacimy tę część taryfy nawet wówczas gdy w ogóle nie korzystaliśmy z wody).

Dla gospodarstw domowych cena za odprowadzone ścieki wynosi 2,42 zł z VAT za 1 metr sześcienny. Podział na opłatę stałą i zmienną został na terenie miasta Katowice wprowadzony od 1 lutego 2005 roku, jednak taka konstrukcja opłat za wodę obowiązuje na terenie sąsiednich miast już od ubiegłego roku.


« wstecz

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. I. J. Paderewskiego, 40-282 Katowice, ul. Paderewskiego 65
tel. 256.31.80, tel./fax 255.18.39, email: poczta@smpaderewski.pl
Odwiedziło nas: 11662 internautów. Dziękujemy.
Design © 2004-2005 Bigg